Członkowie zarządu

Członkowie zarządu

Prof. Zdzisław Krasnodębski - Prezes Zarządu

Julita Świercz Wieczyńska - Wiceprezes Zarządu

Robert Kaczmarek - Skarbnik, Członek Zarządu

(ur. 10 czerwca 1958 w Głownie) – polski reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta i producent filmowy.

W 1989 został absolwentem Wydziału Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, wcześniej studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskiem; Współzałożyciel Stowarzyszenia Producentów Filmowych. W latach 1991-1994 prezes firmy producenckiej Dr Watkins, od 1997 prezes firmy Biograf Film, od 2005 prezes firmy Film Open Group.

W 2019 otrzymał z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego Doroczną Nagrodę MKiDN w kategorii Film[. 7 stycznia 2021 został przez niego powołany w skład Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na kadencję 2020-2023, a następnie wybrano go przewodniczącym tego gremium.

Ojciec i dziadek: dwóch córek, trzech synów i dwóch wnuków. Miłośnik narciarstwa i sportów wodnych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Kaczmarek
https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1116851

Ewa Stankiewicz

mgr Ewa Stankiewicz, Filologia Polska (Uniwersytet Wrocławski), Wydział Reżyserii łódzkiej szkoły filmowej (PWSTviT). Autorka dwóch pełnometrażowych filmów fabularnych (m.in. w koprodukcji z ARTE i ZDF) i licznych filmów dokumentalnych, m.in. „Trzech kumpli” który zdobył wielomilionową publiczność. Za swoje filmy dokumentalne i fabularne otrzymała liczne nagrody, m.in. Grand Prix – Nagrodę Główną dziennikarzy z nominacji kolegiów redakcyjnych 58 polskich mediów, Nagrodę Główną na międzynarodowym festiwalu „RomaFictionFest” w Rzymie, Grand Prix w Konkursie Filmów Niezależnych na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni,  Nagrodę Główną na Slamdance Film Festival - edycja polska,  wyróżnienie na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie oraz nagrody im. Jacka Maziarskiego, Dariusza Fikusa, Andrzeja Woyciechowskiego.

Arkadiusz Gołębiewski

Członek Zarządu